KONST / Litografier / Färglitografi 15443283
nr 1544 3283
Lars Norrman
(1915-1979), Sverige
Segelbåt. Signerad, färglitografi, numrerad 130/310,32x44 cm, yttermått inklusive ram: 47x60 cm
Lars Norrman, född 1915 i Helsingborg, död 1979, svensk målare och tecknare.
Utrop:
500 kr
måndag 29 maj 2023
kl 18:12:46
Lars Norrman
Läs mer om Lars Norrman